Pozrite, hviezdy!

Autor: Miroslav Kolárik | 11.8.2013 o 20:31 | (upravené 5.2.2014 o 17:42) Karma článku: 6,08 | Prečítané:  483x

V príjemný, už relatívne chladný večer, som sa flegmatickým krokom vybral k oknu. Dni vysokých teplôt striedajú príjemné večery, ktoré aktuálne dostávajú iných rozmerov. Pri bežnej konverzácií som sa s kamarátkou dostal k meteorickým rojom, ktoré sa mali čoskoro dostaviť. Tento fakt som nebral moc vážne, i keď som sa nad tým chvíľu v mysli pozastavil. Nastávajúci večer som pochopil a ostal očarený scénou nočnej oblohy.

 

V onen večer, kedy som pristúpil k oknu, som onemel. Tak, ako sa mení osobnosť človeka vzhľadom k veku resp. k obdobiu života, tak sa postupne mení aj môj pohľad na nočnú oblohu, noc samotnú. Trascendencia mysle ma absolútne pohltila. Pri okne som vzhliadol k oblohe plnej hviezd. Slová sa priam vytrácali z úst pri pohľade na tú krásu. Parapet sa stal v danom momente len akýmsi opierkovým zdrojom šťastia.

Fascinujúce obrazy s minimálnymi zmenami a padajúce hviezdy. To je niečo, čo ma zaujalo natoľko, že myseľ nebola schopná absorbovať iné reflexné vnemy. Je to stále len obloha, sféra okolo zeme s miliónmi hviezd a práve tieto prosté javy sú úžasné. Vypínač mysle ako pri pozorovaní áut z mosta, podvedomom počúvaní obľúbenej dosky s malou hlasitosťou, či vracaní sa späť domov po x-tý krát tou istou cestou. Sloboda.

Obraz ako z knihy o klišé naskytuje sa ešte pár dní počas nocí s meteorickými rojmi nad našimi hlavami. Tak skúste so šálkou vášho obľúbeného nápoja v absolútnom tichu pozorovať kino oblohy.
Pozrite, hviezdy!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.


Už ste čítali?