Pozrite, hviezdy!

Autor: Miroslav Kolárik | 11.8.2013 o 20:31 | (upravené 5.2.2014 o 17:42) Karma článku: 6,08 | Prečítané:  469x

V príjemný, už relatívne chladný večer, som sa flegmatickým krokom vybral k oknu. Dni vysokých teplôt striedajú príjemné večery, ktoré aktuálne dostávajú iných rozmerov. Pri bežnej konverzácií som sa s kamarátkou dostal k meteorickým rojom, ktoré sa mali čoskoro dostaviť. Tento fakt som nebral moc vážne, i keď som sa nad tým chvíľu v mysli pozastavil. Nastávajúci večer som pochopil a ostal očarený scénou nočnej oblohy.

 

V onen večer, kedy som pristúpil k oknu, som onemel. Tak, ako sa mení osobnosť človeka vzhľadom k veku resp. k obdobiu života, tak sa postupne mení aj môj pohľad na nočnú oblohu, noc samotnú. Trascendencia mysle ma absolútne pohltila. Pri okne som vzhliadol k oblohe plnej hviezd. Slová sa priam vytrácali z úst pri pohľade na tú krásu. Parapet sa stal v danom momente len akýmsi opierkovým zdrojom šťastia.

Fascinujúce obrazy s minimálnymi zmenami a padajúce hviezdy. To je niečo, čo ma zaujalo natoľko, že myseľ nebola schopná absorbovať iné reflexné vnemy. Je to stále len obloha, sféra okolo zeme s miliónmi hviezd a práve tieto prosté javy sú úžasné. Vypínač mysle ako pri pozorovaní áut z mosta, podvedomom počúvaní obľúbenej dosky s malou hlasitosťou, či vracaní sa späť domov po x-tý krát tou istou cestou. Sloboda.

Obraz ako z knihy o klišé naskytuje sa ešte pár dní počas nocí s meteorickými rojmi nad našimi hlavami. Tak skúste so šálkou vášho obľúbeného nápoja v absolútnom tichu pozorovať kino oblohy.
Pozrite, hviezdy!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

PRIMÁR

Lekári sa môžu mýliť. Päť príbehov o zlej diagnóze

Nikto netúži byť medicínskou záhadou. Ale je jednoduché sa ňou stať.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.


Už ste čítali?