Čo človek, to emócia

Autor: Miroslav Kolárik | 16.5.2013 o 11:47 | (upravené 5.2.2014 o 17:59) Karma článku: 4,22 | Prečítané:  405x

Ľudia. Schránky emócií a mnohých príbehov, v dnešnej dobe často starostlivo ukrývaných. Prekvapenie však o to väčšie, keď sa daný človek odhalí. Psychicky obnaží.

Už dlhú dobu pozorujem vnemy ľudí, ich gestikulačné artizmy prepojené rôznorodou mimikou. Veľmi často si pripadám ako Amélia z Montmartru, ktorá žila vo svete pozorovaní. Iste, filmová postava. Avšak stále je prítomný fakt, že v dnešnej dobe ľudia často príbehy zahaľujú do rúcha tajností a tlmia emócie. O to krajšie je pozorovať spontánnosť tichými pohľadmi voči okoliu.

Emočné predstavenie je veľmi často vyvolané reláciami z masmediálnych zdrojov, zvyčajne v duchu akejsi pomoci, motivácie k dobru a ukážke, že sa ľudia majú aj horšie. Diskutabilná je hodnota dobra, pomoci v týchto jednotlivých článkoch. Idea je zjavne dobrá, takže je vlastne všetko ako-tak prínosné pre spoločnosť.

Osoby chodiace po meste, po ulici pútajú často ich diverzitou. Veľká časť sveta je nastavená na predsudky pred čímsi iným, čo je vlastne dehonestujúce pre rozvoj spoločenstva samotného. Svetlom pre odlišnosti sú vyznamenania, uznanie od okolia. Mnohé paradoxy tejto témy existujú, sú. Najkrajšie však na tom fakte je, že či už skrytá / objavená / nahá...
Čo človek, to emócia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?